Najnovšie články

Všetci tadiaľto len prechádzame

|  23 Jun 2023 | 31

Upnutie sa na mamonu, teda materiálne veci, peniaze či majetok, rozdeľuje ľudí. No predovšetkým odvádza od pravého šťastia, ktorým je Boh sám.

Slávnosť Najsvätejšieho Tela a Krvi Pána

|  16 Jun 2023 | 50

Vo štvrtok 8. júna a v nedeľu 11. júna sme v našom farskom kostole zažívali odpustovú slávnosť ku cti _ Najsvätejšieho Tela a Krvi Pána.

Sviatosť birmovania

|  11 Jun 2023 | 70

V nedeľu 4. júna 2023 navštívil našu farnosť už po druhýkrát v tomto roku otec arcibiskup Mons. Bernard Bober. Dôvodom bolo udelenie sviatosti birmovania našim 28 mladým.

Leto s rozprávkou

|  07 Jun 2023 | 84

Kde bolo, tam bolo, za siedmimi horami, za siedmimi dolami bol Nižný Hrušov a tam vás čaká leto s rozprávkou v dňoch 3.. - 7. júla.

1.sväté prijímanie

|  07 Jun 2023 | 50

V nedeľu 14. mája 2023 okrem Dňa matiek a začiatku Ľudových misií sme v našej farnosti prežívali nádhernú slávnosť s našimi 14 deťmi, ktoré po prvýkrát prijali Eucharistického Ježiša do svojho srdiečka.

Dvojnásobok tvojho ducha, Alojz

|  31 May 2023 | 19

Írsky filozof Edmund Burke tvrdil, že ľudia, ktorí sa nevracajú k svojim predkom, nie sú schopní vidieť ani plánovať budúcnosť. No ak sa obzrú do minulosti a vidia hrdinstvo a vybojované víťazstvá, začnú svoje dedičstvo nielen obdivovať a chrániť, ale aj ďalej napĺňať.