Najnovšie články

Pripojte sa k nám – a urobme spolu z fary a pastoračného centra nový domov!

Jozef  |  04 Dec 2022 | 129

Pred pár mesiacmi sme začali s generálnou opravou našej farskej budovy a pastoračného centra. Blížime sa k cieľu a naše sny sa pomaly stávajú skutočnosťou. Vďaka Božej milosti, štedrosti mnohých farníkov i priateľov a šikovnosti firiem, ktoré pracovali a pracujú na našom projekte pozeráme na 23. december 2022 ako deň potencionálneho obnovenia fungovania našej fary a pastoračného centra ako obnoveného domova.

Prečitať viac

Stretnutie pútnikov nahlásených na farskú púť do Izraela

Jozef  |  02 Dec 2022 | 10

Zmena stretnutia Stretnutie pútnikov nahlásených na farskú púť do Izraela bude vo štvrtok 8.12.2022 po sv. omši o 18:45 hod. na fare. Prosím doneste si so sebou finančnú zálohu a cestovný pas. Ďakujeme za pochopenie

Prečitať viac

Požehnanie adventného venca

Jozef  |  28 Nov 2022 | 21

Na prvú adventnú nedeľu sme požehnávali adventné vence nielen v našich kostoloch, ale vďaka JDS Nižný Hrušov aj v centre našej obce.

Prečitať viac

Boli sme na stretnutí s arcibiskupom Boberom v Snine

Jozef  |  20 Nov 2022 | 43

V sobotu 19. novembra sme sa spolu s našimi 27 birmovancami zúčastnili Arcidiecézneho stretnutia mládeže v Snine. Celé stretnutie sa nieslo mottom z Lukášovho evanjelia: Mária sa vydala na cestu a ponáhľala sa.“

Prečitať viac

Arcidiecézne stretnutie mládeže/ADSM Snina 2022

Jozef  |  13 Nov 2022 | 20

Drahí kňazi, milovaní mladí priatelia Košickej arcidiecézy! Pápež František presunul termín slávenia každoročného Svetového dňa mládeže z Kvetnej nedele na Nedeľu Krista Kráľa, v tomto roku 20.11.2022. Preto je termín tohtoročného ADSM blízko tohto dňa, teda 19.11.2022. Chceme ho po pandémií zorganizovať v Snine, kde malo byť toto stretnutie aj v roku 2019.

Prečitať viac

Kráčať domov

Jozef  |  02 Nov 2022 | 27

Istý starší kňaz povedal: „Rokmi vnímam, že čím ďalej, tým ťažšie sa mi vedú pohrebné obrady. Nielen preto, že som citlivejší na bolesť a plač pozostalých. Nielen preto, že poznám osobnejšie tých, ktorí z tohto sveta odchádzajú. Ale aj preto, lebo nad hrobom si čoraz viac uvedomujem, že aj ten môj čas naozaj príde. Nie, nebojím sa bolesti a samoty. Ale premýšľam, či kráčam dobre a aké bude moje stretnutie s Pánom.“

Prečitať viac