Napísal:   |  11 Jun 2023 | Zobrazené: 75x

V nedeľu 4. júna 2023 navštívil našu farnosť už po druhýkrát v tomto roku otec arcibiskup Mons. Bernard Bober. Dôvodom bolo udelenie sviatosti birmovania našim 28 mladým. Tí sa tento školský rok pod vedením pána farára Jozefa a sestričky Alžbety pripravovali na prijatie sviatosti kresťanskej dospelosti. V rámci prípravy najprv prešli podkladmi ZKSM H2O a následne časťou programu Vyvolený. Okrem toho absolvovali Arcidiecézne stretnutie mládeže v Snine, púť do Vysokej nad Uhom k hrobu blahoslavenej Anke Kolesárovej či stretnutie pod vedením otcov redemptoristov, ktorí v našej farnosti videli Ľudové misie.

Otec arcibiskup v príhovore povzbudil mladých, aby sa nebáli obracať sa k Panne Márii, tak ako sa malé dieťa obracia na svoju mamu. Posmelil ich nasledovať príklad blahoslaveného Carla Acutisa- mladého chlapca, ktorý okrem toho že miloval sociálne siete, snažil sa cez ne šíriť vieru a úctu k Eucharistii. Nebál sa vyznať v koho uveril. Zároveň si arcibiskup zaspomínal, že aj on sám prijal v našom farskom kostole sviatosť birmovania.

Zábery z birmovky si môžete pozrieť tu: https://www.farnostniznyhrusov.sk/galeria/birmovka-2023