Napísal:   |  12 Jun 2024 | Zobrazené: 40x

V októbri 2021 otvoril pápež František Biskupskú synodu venovanú téme synodality Cirkvi. Kľúčové slová synody sú: spoločenstvo, spoluúčasť, misia. Slovo „synoda“ pochádza z gréčtiny a dalo by sa preložiť ako cesta s niekým alebo kráčanie spolu.

Aj toto bol jeden z dôvodov, prečo vo štvrtok 6. júna 2024 sme strávili na pozvanie Jednoty dôchodcov Slovenska- Nižný Hrušov v zastúpení pani Anny Burášovej spoločný deň.

Na začiatku sme sa zastavili v obci Krivá, rodisku blahoslavenej Zdenky Schelingovej - kde nás privítal miestny farár ThLic. František, Reguly. Následne náš pán farár Jozef slávil svätú omšu a v kázni nám zvlášť zdôraznil naliehavosť túžby po svätosti, nutnosť príkladu a nevyhnutnosť spolupráce s kňazmi podľa príkladu blahoslavenej Zdenky.

Po sv. omši sme sa presunuli na Oravskú priehradu, kde sme po chutnom obede absolvovali plavbu loďou spojenú s výkladom histórie priehrady a daného kraja.

Poslednou zastávkou bolo miesto - Rio de Klin. Prekrásna lokalita modlitby a výhľadu na Oravu.

Ďakujeme JDS Nižný Hrušov za organizáciu a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

Viac v našej fotogalérii: https://www.farnostniznyhrusov.sk/galeria/nas-synodalny-den-na-orave