Napísal:   |  23 Jul 2023 | Zobrazené: 14x

Svätý Krištof je patrónom cestujúcich, misionárov, ale aj organizácie MIVA Slovenskoi. Sviatok svätého Krištofa slávime každoročne 24. júla. Je to v strede leta, prázdnin, kedy najviac sadáme či už do auta alebo na bicykel. Preto nie je zlé, dať naše cesty pod ochranu sv. Krištofa, aby sme šťastlivo prišli do cieľa, ale aj sa vrátili domov.

Preto by sme radi podnietili kňazov, aby vo svojej farnosti, alebo spoločenstve veriacich požehnali ich autá, bicykle, motorky, kolobežky, ale aj odrážadlá, trojkolky, alebo invalidné vozíky. Hranice sa tomto neurčujú. Jednoducho s mottom „Mobilita pre všetkých“, to môže byť akýkoľvek dopravný prostriedok.

Radi by sme dali pri tomto podujatí do pozornosti aj potreby slovenských misionárov vo svete, ktorí nemajú k dispozícii dopravné prostriedky, a to či už modlitbou za nich, alebo finančnou podporou cez našu organizáciu im pomohli prekonávať nie len problémy, ale aj vzdialenosti, ktoré nebývajú malé.

K danej výzve sa v našej farnosti zapojíme 30. júla, kedy po sv. omši požehnáme vaše vozidla a pri tejto príležitosti budete mať možnosť prispieť na motorku pre misionára Mariána v Keni. viac: https://www.mivaslovensko.sk/motorka-pre-misionara/

motorka.jpg