Napísal:   |  21 Aug 2023 | Zobrazené: 34x

Posledný týždeň bol pre našu komunitu sestier veľmi náročný. Okrem toho že dochádza k zmenám v našom kláštore, kde sr. Pavlu mení sestra Hedvig. Od 16.-19. augusta na vizitáciu do nášho kláštora Kongregácie sestier Božieho milosrdenstva zavítala ich hlavná predstavená – Generálna matka Miriam, spolu s hlavnou ekonómkou sr. Natáliou z Varšavy a novou predstavenou pre náš kláštor a súčasne pre ten v Košiciach sr. Benediktínou z Košíc.

Okrem pobytu v kláštore generálna matka Miriam, ekonómka Natália a nová predstavená Benediktína absolvovali pracovné stretnutie s pánom farárom Jozefom, kde sa okrem iného venovali téme činnosti sestier vo farnosti a víziou pokračovania a rozvoja spolupráce.

Pri samotnej rozlúčke zazneli z úst Anny Čačkovej tieto slová: Milá sestra Pavla: „Akoby to bolo len včera, keď sa v roku 2014 sa nižnohrušovská komunita stala pre vás 1. kláštorom i domom tu na Slovensku v rodnej vlasti.

Počas deväťročného pôsobenia v našej farnosti ste dávali, to najlepšie, čím Vás Boh obdaril. A nebolo toho málo. Popri rehoľných povinnostiach, ste sa aktívne zapájali aj do života farnosti. Vážime si vašu horlivosť a z úprimného srdca Vám ďakujeme, za starostlivosť o deti a mládež.

Nech Boh odmení Vašu neúnavnú trpezlivosť s akou ste ich pripravovali na prvé stretnutie s Ježišom. Nešetrili ste nápadmi pri pravidelných stretkách a detských táboroch.“

Následne sa naša farská pani ekonómka Anna Čačková obrátila k novo prichádzajúcej sestre týmito slovami: „Ctihodná sestra M. Hedvig, Prichádzate k nám, aby ste plnili Božiu vôľu i predstavených. Preto mi dovoľte v mene farského spoločenstva, privítať Vás milá sestra medzi nami.“

Zábery z rozlúčky a stretnutia prinášame vo fotogalérii: https://www.farnostniznyhrusov.sk/galeria/vymena-sestier-navsteva-generalnej-matky