Napísal:   |  17 Jul 2023 | Zobrazené: 51x

V nedeľu 16 júla 2023 na pozvanie nášho pána farára Jozefa do našej farnosti zavítal misionár verbista o. Lukáš Mizerák. Otec Lukáš pôsobí 12 rokov na misiách na Kube a aktuálnu letnú dovolenku ( domov prichádza raz za 3 roky) využíva aj na stretnutia s veriacimi, aby predstavil nielen rehoľu verbistov, ale aj ich misijné dielo.

Vo svojom príhovore nám prostredníctvom slov a fotografií prezentoval život kubánskych veriacich, ako aj ich veľké dielo a radosť- postavený kostol. Viackrát vo svojom príhovore šokoval opisom reálnej podoby života v tejto krajine, ako aj ich prístupu k životu a času.

Opäť sme si mohli uvedomiť nezaslúžený dar života na Slovensku, našich posunutých „štandardov“, ako aj našej malej vďačnosti zato, čo máme a čo žiaľ veľakrát berieme ako samozrejmosť. V porovnávaní so skromnosťou a štedrosťou Kubáncov sme boli usvedčení z našej malej lásky.

V závere pán farár Jozef poďakoval otcovi Lukášovi za školu pokoja, pokory a štedrosti a zároveň nás povzbudil a ponúkol nám, ak pocítime túžbu rozvíjať osobne misijné povolanie, k adopcii srdca dieťaťa na Kube.

Najbližšie čísle Adonai prinesie viac o možnej adopcii srdcom.

Zopár obrazových zastavení nájdete na https://www.farnostniznyhrusov.sk/galeria/misionar-lukas-v-nasej-farnosti