Napísal:   |  25 Apr 2024 | Zobrazené: 74x

V piatok devätnásteho apríla o pol druhej vyrazil spred kostola v Nižnom Hrušove autobus s pútnikmi do Krakova. Po ubytovaní v pútnickom dome vedľa Sanktuária Božieho Milosrdenstva v Lagievnikoch sme sa vybrali prezrieť si večerný Krakov.

Prešli sme sa po nábreží rieky Wisly a potom nás malebné uličky zaviedli až na Rynek Główny, čiže na hlavné námestie, na ktorom sa vypína Mariánsky kostol – Bazilika Panny Márie, trhovisko Sukiennice - historická krytá tržnica a Kostol sv. Vojtecha. Na spiatočnej prechádzke sme sa zastavili pred Arcibiskupským palácom. Z pápežského okna kedysi pri návšteve vlasti požehnával modliacu sa mládež a ľudí dnes už svätý Ján Pavol II.

Na druhý deň ráno o ôsmej hodine sme slávili svätú omšu v Kaplnke sestier, kde sa nachádza slávny obraz Milosrdného Ježiša a hrob s relikviami sv. sr. Faustíny. Po duchovnej hostine sme posilnili aj telo v reštaurácii Dom sestry Faustíny. Nasledovala prednáška sr. Clarety Fečovej v slovenskej kaplnke Sedembolestnej Panny Márie, pod Bazilikou Božieho Milosrdenstva. Po spoločnej fotke s našou sestričkou Claretou sme sa rozpŕchli. Jedny k modlitbe, druhí si ešte raz detailnejšie a spokojne prezreli všetko. Iní stihli aj niečo nakúpiť na pamiatku pre svojich drahých. Skupina sa opäť zišla na obede v reštaurácii, po ktorom náš duchovný otec Jozef požehnal nakúpené devocionálie. Popoludní sme sa vybrali do Wadowíc, kde sa narodil Karol Wojtyła – sv. Ján Pavol II. Najprv sme ochutnali jeho obľúbený zákusok, ktorý domáci nazvali „kremówka papieska“ (pápežský krémeš). Potom sme navštívili Múzeum - rodný dom Svätého Otca Jána Pavla II., v ktorom sa 18. mája 1920 narodil ako Karol Wojtyła a kde prežil detstvo a mladosť.

Na záver putovania sme vstúpili do Baziliky-minor zasvätenej Obetovaniu presvätej Bohorodičky Panny Márie, kde bol malý Karolko, budúci pápež pokrstený, na krátku modlitbu a poďakovanie za prežitý čas. sestra Hedviga https://www.farnostniznyhrusov.sk/galeria/farska-put-krakov-wadowice