Napísal:   |  21 Sep 2023 | Zobrazené: 9x

15.september - Sviatok Sedembolestnej Panny Márie je v našej farnosti spojený nielen s vrúcnou úctou k patrónke Slovenska, ale aj so začiatkom pôsobenia rehoľných sestier z Kongregácie sestier Matky Božieho milosrdenstva.

Prvý rehoľný dom a kláštor na Slovensku, v Nižnom Hrušove slávnostne posvätil 15. septembra 2005 a misiu sestier požehnal vtedajší otec arcibiskup Mons. Alojz Tkáč. Od tohto momentu uplynulo osemnásť rokov, vystriedalo sa viacero sestier a forma úcty k Božiemu milosrdenstvu sa rozrástla a rozšírila aj na mediálny priestor.

Vďaka Bohu máme tú výsadu, že môžeme kedykoľvek pokľaknúť pred svätostánok, či relikvie a s dôverou poprosiť. Zvlášť chceme poďakovať za tých osemnásť milostiplných rokov.

Ďakujeme Božej Prozreteľnosti za ten nezaslúžený dar, za to veľké a nepochopiteľné tajomstvo. Ďakujeme všetkým rehoľným sestrám, ktoré tu pôsobili, ktoré prešli bránami nižnohrušovského kláštora a kostola.

Ďakujeme rehoľným predstaveným Kongregácie a generálnej matke za prejavenú dôveru.
Ctihodné rehoľné sestričky, vyslovujeme Vám úprimné Pán Boh zaplať za všetko čo pre nás robíte, za všetky modlitby, za Vaše obetovanie sa. V modlitbách Vás zverujeme pod ochranu Matky milosrdenstva. Nech Vás Všemohúci Boh, taký bohatý na milosrdenstvo žehná skrze ruky nášho kňaza.

Zopár obrazových zastavení nájdete na https://www.farnostniznyhrusov.sk/galeria/18-rokov-posobenia-sestier

Vďační veriaci